Hoşgeldin ziyaretçi! [ Kaydol | Giriş Yap

Firma Ekle

Nakliyat Fiyatları

Nakliyat fiyatları evden eve nakliyat müşterileri tarafından en çok önemsenen noktasıdır ki bu çok yanlıştır. Elbette kimse parasını sokaktan toplamıyor lakin evinizin eşyalarınızı teslim edeceğiniz firmayı tercih ederken cimrilik yapmanız zararınıza olacaktır.

Bugün binlerce evden eve nakliyat şikayetini analiz ettiğimizde şikayetlerin tek sebebi düşük fiyat sevdasıdır. 10 adet firma arayıp teklif aldınız ve bu teklifler 2000 – 4500 TL arası değişmektedir. Firma tercih ederken firma hakkında yapılmış yorumları göz önünde bulundurun ve fiyat hesaplama işlemini basit bir şekilde yapınız.

Şehiriçi taşımacılık işlemlerinde işçilik maaliyeti 500 TLcivarında olmaktadır. Taşımacılık işlemlerinde kullanılacak ambalajlama malzemesi eşya yoğunluğuna göre 200-500 TL civarındadır. Taşımacılığı yapacak olan şirket bu iş için sigorta yaptıracak ve iş ile ilgili ödenmesi gereken 100-200 TL civarında bir vergi ortaya çıkacaktır. Aracın yakacağı mazot ve firmanın kazanması gereken parayı hesaba katmayı unutmayın.

6 Teker kamyonlar ile 2+1 ev eşyalarının taşımacılığı gerçekleştirilirken bu kamyonlar kilometrede 50-70 kuruş civarı yakmaktadır. 3+1 veya 4+1 ev eşyasının taşımacılığı için 10 teker bir araç gerekmektedir. 10 Teker kamyonlar kilometrede ortalama 1 TL yakmaktadır. Şehirlerarası evden eve taşımacılık hizmetlerinde her bir iş için ortalama işçilik maaliyetleri 1000 TL civarındadır.

Örnek hesaplama : İstanbul’dan Kayseri’ye taşınacak olan biri için 1000 TL (işçilik) + 600 TL (yakıt) + 300 TL (ambalajlama malzemesi) + 80 TL (HGS) + 410 TL (KDV) + 300 TL (Kazanç) Toplamda 2690 TL ortalama bir rakamla karşılaşabiliriz. Kamyon’un Kayseri’den boş dönmesi halinde firma’nın zarar etme olasılığınıda hesaba katmayı unutmayın

KORSAN FİRMALARA DİKKAT

Piyasada faturasız ve belgesiz hizmet veren birçok firma bulunmaktadır. Bu firmalar faturasız iş yaptığından dolayı hem ülke ekonomisine zarar vermektedir hem vasat işçilik neticesinde eşyaların zarar görmektedir.

Nakliyat fiyatları firmadan firmaya değişiklik göstersede düşük rakam veren nakliyeciler ya işçilikten kaçacak veya sonradan ikinci bir pazarlık ile nakliyat fiyatını yükseltecektir.

Evden eve taşımacılık öncesi tercih edeceğiniz firmayı iyi araştırıp taşımacılık öncesi mümkünse firma eksperinin evinize gelerek eşyalarınızı görmesini sağlayınız. Taşımacılık öncesi evden eve nakliyat sözleşmesinin tüm maddelerini okuyarak imzalayınız. Bu nakliyat sözleşmesi ile her iki tarafın hakları korunmaktadır.

Nakliyat fiyatları ile ilgili olarak uzman firmalardan alacağınız fiyat teklifleri arasında uçurumlar bulunmayacaktır.

Yorum Yaz