Hoşgeldin ziyaretçi! [ Kaydol | Giriş Yap

Firma Ekle

Nakliyat Sözleşmesi

Nakliyat sözleşmesi ile her iki tarafın hakları korunmaktadır. Nakliyat sözleşmelerinde yapılacak olan iş ile ilgili bilgiler yer almaktadır.

Nakliyat Sözleşmelerinde Bulunması Gereken Detaylar

1- Ne kadar eşya yüklenecek.
2- Eşyalar nereden ve hangi kattan kullanacak.
3- Eşyalar nereye ve hangi kata çıkarılacak.
4- Paketleme kim tarafından yapılacak.
5- Taşımacılık asansörlü mü yapılacak.
6- Taşımacılık sigortalı mı yapılacak.
7- Taşımacılık ücreti ve ödeme şekli.

Firma ile 3000 liralık bir ücrete anlaştınız ve KDV konusunu görüşmediniz. O halde sözleşmede fiyat kısmında kdv hariç 3000 TL yazması durumunda bu tutarın %18’i olan 540 TL fazladan para firma tarafından talep edilebilmektedir ve siz bu konuda hiçbir şekilde itiraz edemezsiniz.

Nakliyat sözleşmelerinde işinize gelmeyen veya aklınıza yatmayan maddelerin üzerinin çizilmesini isteyebilirsiniz.

Bizden sizlere öneriler:

Firma tercih ederken pozitif yorumları göz önünde bulundurun. sırf 200 lira ucuz diye bilinmedik bir firmayı tercih etmeyin. Eşyalarınızı taşımaya gelen ekibin eşyalarınızı paketlerken sergiledikleri hal ve hareketlere dikkat ediniz. Sarılmayan eşyalarınızın sarılması konusunda taleplerinize dile getirin. Çalışanlara ısmarlayacağınız bir yemek onların çalışma şevkini ve eşyalarınızın taşımacılığı sırasındaki dikkati artıracaktır.

Tercih edeceğiniz firma’nın telefonlarına bir bayan bakıyorsa bu firmadan kesinlikle uzak durmalısınız. Korsan iş yapan nakliyeciler diksiyonu düzgün bir bayanı işe alarak fiyat verdirmektedir. İşini temiz yapan şirketlerin tamamında telefonlara şirket yetkilisi bakmaktadır.

PDF formatında standart nakliyat sözleşmesi